Network kurulumu hizmeti veriyoruz. Bütün sorunları çözüyoruz.

Destek
Network Kurulumu

Network Kurulumu Genel Bakış

Veri iletiminde yavaşlama oluyorsa internet bağlantınızda kesintilerden bıktıysanız!

Emotekno Seperator

İşyerinizde çeşitli bilişim cihazlarını kontrol etmek istiyorsunuz. Çalışanların birbirleriyle iletişim halinde olmasını istiyorsunuz. Yerinizden kalkmadan diğer kullanıcılara veri göndermek veya ortak programlar kullanmak istiyorsanız. Ozaman Emotekno network kurulum hizmeti tam size göre!

 • Bilgisayarlarınızı Yazıcılarınızı ve Tarayıcılarınızı birbirine bağlayın!

 • Dosya, doküman ve resimleri paylaşın!

 • Sunucunuzda bulunan yazılımları aynı anda kullanın!

 • İnternete kablolu yada kablosuz yüksek hızla bağlan!

 • Kullanıcıların istenmeyen dosyalara erişimini engelle!

Hizmeti Al

Network Kurulumu Nedir?

Emotekno Seperator

Birden fazla bilgisayarın kablolu veya kablosuz bağlantı ile iletişim kurmasına ve veri alışverişinde bulunmasına Network (Ağ) denir. En bilinen örneği internettir. Özellikle çok çalışanlı iş yerlerinde tercih edilir.

Aynı zamanda ağ kullanarak yan yana duran masadaki iki bilgisayarı birbirine bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte farklı kıtalarda bulunan bilgisayarlarında iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Network kurulumu ise ağ yapısının çalışması için alt yapı çalışmalarının bütünüdür.

Network Kurulumu Ne İşe Yarar?

Emotekno Seperator

Network sistemlerinin temel amacı çoklu bilgisayar kullanan firmalarda tüm kullanıcılar arasında bilgi paylaşımını sağlamaktır.

Ayrıca Bilgisayarları bir bütünlük içerisinde kullanırsınız. Bununla birlikte bu ağda şirket içi yazılım ve donanım bileşenlerini de ortak olarak kullanabilirsiniz. Örneğin; harici donanım bileşenlerinden biri olan yazıcının, network ağı ile paylaşımı sağlanabilirsiniz. Böylece zamandan ve iş yükünden tasarruf edersiniz.

Bunun dışında Birden fazla sayıdaki bilgisayarı birbirine bağladığınız yapının pek çok avantajı vardır. Bu avantajları söyle sıralamak mümkündür:

Network Kurulumu Avantajları Nelerdir?

Emotekno Seperator

İlk olarak Sistemde çalışan bilgisayarların daha etkin kullanılmasını sağlarsınız. Bunun yanında Tüm verileri ortak bir çatı altında toplarsınız. Ayrıca kullanıcıların hangi verilere ulaşabileceği kontrol edilebilirsiniz. Bunula birlikte her bilgisayar için ayrı bir yazıcı kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırırsınız. Böylece zaman kayıpları ve maliyetleri azaltırsınız. Merkezi yönetim olanağının yanı sıra şirketinize yönetim kolaylığı da sunarsınız. Ayrıca bilgi ve veri kayıplarının önüne geçmesi açısından da önemlidir. İnternete bağlı tek cihazın bütün cihazlara hizmet vermesine olanak sağlar. Özellikle en önemli avantajı ise ağ güvenliğini kapsamlı bir şekilde sağlamasıdır.

Source: Network Nedir? Network Nasıl Kurulur? – Dopinger (https://www.dopinger.com/tr/blog/network-nedir)

Network Kurulumu Nasıl Yapılır?

Emotekno Seperator

Pasif Network Elemanları

Network ağ kurulumu yaparken dikkatle izlenmesi gereken adımlar vardır. İlk olarak network kurulumu için alt yapı ve ihtiyaçlar iyi analiz edilmelidir. Aynı zamanda bu analiz yapılırken gelecekte ihtiyaç duyulacak veya sorun olabilecek durumlar düşünülerek planlanmalıdır. Örneğin ileride yeni bir cihaz konumlandırılacaksa fiziksel şartlar ona göre ayarlanmalıdır.

Kablosuz çalışacak network cihazları konumlandırılırken dikkat edilmeli ve merkezi yönetimi yapılmalıdır. Ayrıca altyapı ve ihtiyaçlar gerçekçi bir şekilde belirlenmelidir. Donanım yazılım ve desteği kapsayan kurulumu gerçekleştirilmelidir.

Aktif Network Elemanları

Bunun dışında donanımların kaliteli olması ve doğru seçilmesi ağın işleyişini sorunsuz hale getirecektir. Başka bir deyişle Switch, Router, Firewall, Access Point, Sunucu ve Storage gibi network ekipmanları doğru seçilmelidir. Görevlerini en iyi şekilde yapabilecek pasif network ürünleri satın alınmalıdır. Örneğin kablo türü uzunluğu ve kalitesi doğru belirlenmelidir.

Network Kurulumu İçin Çözümlerimiz:

Emotekno Seperator
 • Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri

 • Kabinet Montaj ve Temin Hizmetleri
 • Patch Panel, Switch Montaj ve Test Hizmetleri
 • Network Prizleri Montaj ve Test Hizmetleri

 • Ağ yapılandırma

 • Kablosuz Ağ projelendirme, Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri

 • Kablolu, kablosuz ağ yazıcısı kurulumu

 • Kurumsal ağ bağlantıları

 • Local Area Network (LAN) Altyapı Kuruluşu

 • Yapısal Kablolama
 • Kablo Taşıma Sistemleri Tel Sepet ve Fiber Kanalet

 • Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri

 • CAT-5, CAT-6 Kablolama ve Sonlandırma Hizmetleri

 • Fiber-Optic Kablolama, Sonlandırma ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri

 • Projelendirme ve işçilik
 • Anahtar Teslimi Projeler

Network Kurulumu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Emotekno Seperator

Network ağ kurulumu için öncelikle nitelikli bir firmadan destek alın. Çünkü destek aldığınız firmada çalışan personel tecrübeli olmalıdır. Öncelikle en önemli unsurlardan biri, kablo seçimidir. Bunun sebebi veri transferinin istenilen şekilde olması için nitelikli kablo seçmeniz çok önemlidir. Aynı zamanda Patch panelde, CAT6 kablo kullanın. Network ağ kullanımda bileşenlerde doğru seçilmelidir.

Ortam Özellikleri

Bunun dışında kabin seçimi yaparken, cihazın yüksekliğini hesaplayın ve buna göre montaj işlemlerini yapın. Network sistemi durmaksızın sürekli çalışmaktadır. Bu nedenle cihazların stabil çalışması için ortamın, cihazların kullanımı için ideal seviyede olması sağlayın. Özellikle kullanıma bağlı olarak etrafa yaydığı ısı değerinin düşürülmesi amacıyla ortamın soğutulması gerekir. Ayrıca toz gibi olumsuz etkilerinden korunması gerekir.

Genişleyebilirlik

Bununla birlikte ağınızı istediğiniz zaman genişletebilmelisiniz. Network ağının kurulumunda, ortak ihtiyaçları hızlı ve pratik çözmek için nitelikli ağ altyapısı bulunmalıdır. Şirketin gereksinimleri ve topolojisi göz önünde bulundurularak ağ kurulumu yapılmalıdır.  ağın etkili ve verimli çalışabilmesi için internet hızının ihtiyaçlara cevap verecek seviyede olması gerekir. Sonuç olarak veri hızının ve işlem hızının yüksek olabilmesi için verimliliğe yönelik gerekli optimizasyon sağlanmalıdır.

Network Kurulumu Fiyatları

Emotekno Seperator

Network kurulum fiyatları ihtiyaçlara, tercihlere, kullanılacak ekipman ve markalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle ürünlerin niteliği ve sistemin kurulacağı yapının özellikleri de çok önemlidir. Örneğin kablo kullanımını yapının büyüklüğü belirlemektedir. Ne var ki fazla kablo kullanımı maliyeti arttırır.

Bununla birlikte cihazlar arasındaki bağlantı tipide önemlidir. Çünkü kablosuz sistemler, kablolu sistemden daha ucuza mal olmaktadır.

Emotekno olarak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirliyoruz. Aynı zamanda en önde gelen markaları kullanıyoruz. En ucuz network kurulumu fiyatları ile kurulumunuzu tamamlıyoruz. Ağ kurulum fiyatları konusunda bilgi almak için Emotekno İletişim adresini kullanabilirsiniz.

Network Kurulumu İçin Önde Gelen Markalarımız:

Emotekno Seperator

Emotekno olarak sektörde 10 yıldır network kurulumu hizmeti veriyoruz. Bundan dolayı tecrübemizle firmaların network alt yapısını planlayarak en iyi şekilde oluşturuyoruz. Ayrıca ihtiyacınız olan tüm donanım ve yazılım gereksinimlerini gideriyoruz. Bununla birlikte kurum ve kuruluşlara profesyonel bir şekilde destek veriyoruz.

Konu İle İlgili Yazılar

Emotekno Seperator

Bu konuda ile ilgili yazdığımız konuları inceleyin! Yazılarımız okuyun detaylı bilgiler öğrenek, kendinizi geliştirin.

 • SF UTP Kablo
  read more
 • F UTP Kablo
  read more
 • U UTP Kablo
  read more
Emotekno Logo

Giriş. İlk olarak, . Aynı zamanda, tanımı destekleyen ve cümleler. Bu nedenle, daha iyi anlaşılması için tanımı genişletiyoruz. Ama. Fakat. Alıntı: “girişte yazılması gerekenler buraya tanım” Lakin. Yalnız. Ancak. Üstelik. Oysa. Aynı zamanda. Bu nedenle. Böylelikle. Başka bir deyişle. Bundan dolayı. Bunun yanında. Bununla birlikte. İlk olarak. Son olarak. Bu yüzden. Hatta. Bundan böyle. Artık. ve Kısacası. ve Öncelikle. Özellikle. veya Çünkü. veya Aynı zamanda. Sonuç Kısacası. Sonuçta, cümle. Bu nedenle. Aynı zamanda.