‘PDKS’ personel devam kontrol sistemi uygulamasının kısaltmasıdır. Bu uygulama ile, belirli noktalara yerleştirdiğiniz personel tanıma sistemleriyle giriş çıkış yapan kişileri kayıt alırsınız. Bu sayede çalışanların işe ne zaman başlayıp ne zaman durduklarını ve hangi işler üzerinde çalıştıklarını kaydeden bir sisteme sahip olursunuz. Ayrıca PDKS ile çalışanların bir çalışma dönemi içerisinde, ne süreyle çalıştığını, devamsızlık sürelerini, fazla mesailerini, kullandıkları izinleri hesaplayabilirsiniz. Bununla birlikte bu verileri rapor haline getirebilirsiniz. Böylece kullandığınız tüm sistemlere ve uygulamalara entegre edebilirsiniz. Sizde yazılım ve donanımdan oluşan iki bileşenli PDKS sistemimizi bugün satın alın.

Personel Devam Kontrol Donanımları

PDKS donanımlarını çeşitli tanıma cihazlarıyla uygulayabiliriz. Bu kurulumu parmak izi okuyucu, avuç içi damar okuyucu ve yüz tarama gibi biometrik okuyuculardan yapabiliyoruz. Ayrıca birçok türde kart okuyucularla da bu işlemi gerçekleştiriyoruz.

Kart Okuyuculu PDKS

Personel kendine özel tanımlı baskılı kartları manyetik kart okuyuculara okutur. Bu sayede personeli hareketlerini istediğiniz noktalardan kayıt altına alınırsınız. Böylece personelin belirlediğiniz alan içerisinde olup olmadığını yazılım sayesinde belirleyebilirsiniz. Ayrıca kart okuyuculu PDKS sistemleriyle kullandığınız kart okuyucuları turnike gibi geçiş kontrol sistemlerine de entegre edebiliyoruz.

Parmak izi okuyuculu PDKS

Parmak izi okuyuculu PDKS uygulamasında parmak izinizi okuyucuya tanıtarak kaydedersiniz. Böylece tanımlanmış parmağınızı okutarak yanınızda her hangi bir ekipman taşımanıza gerek kalmadan giriş-çıkış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca birden fazla parmak izinizi tanıtabilir böylece sorun olduğunda diğer parmağınızı okutarak işlem yapabilirsiniz.

Yüz Tanımalı PDKS

Kullandığımız özel PDKS donanımlarımızdan biride yüz tanımalı PDKS cihazıdır. Bu cihaz üzerinde bulunan mevcut kamerayla kayıt edilecek personelin yüzünü tarar ve kaydeder. Böylelikle işlem yaptıracak personel sistemde kayıt altına alınmış yüzünü okutur ve işlemini gerçekleştir. Bu sistemde yanınızda ekstra bir geçiş elemanı taşımazsınız. Bununla birlikte elleriniz müsait olmasa bile kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Avuç İçi Damar Tanıma PDKS

Benzersiz avuç içi yapısını ayrıca damarları tanımlayarak avuç içi damar tanıma PDKS oluşturuyoruz. Özellikle bu geçiş kontrol yapısını kayıt altına alınmış her insanda farklı olan bio metrik özelliklerin üzerine kurduk. Böylece kullanımı kolaylaştırıyoruz ve güvenliği üst düzeye çıkarıyoruz.

PDKS Nerelerde Kullanılır

Personel Devam Kontrol Sistemini tüm sektörlerde kullanabilirsiniz. Özellikle orta ve büyük ölçekli ticari işletmelere çok fazla PDKS sistemi kuruyoruz. Bu sistem sayesinde ayrıca personel istihdam etmeden karışık vardiyaları ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte hata yapma olasılığınızda çok aza indirmiş olursunuz.

PDKS Kullanılan Sektörler

Parakende
Bankacılık, finans ve sigorta
Ticari ve endüstriyel tesisler
Kamu ve adalet Alanları
Enerji
Eğitim
Sağlık
Spor
Ulaştırma ve lojistik
Veri merkezleri
Havalimanları
Turizm ve otelcilik

Ticari İşletmelerde PDKS Kullanımı

Okullarda öğrenci yemekhane ve servis gibi takip gerektiren noktalarda kullanabilirsiniz. Üstelik PDKS’yi inşaat şantiyelerinizde, banka şubelerinde, enerji santrallerinde, tarım alanlarında, ofisler ve sosyal tesislerde kullanabilirsiniz. Özellikle bu sistem fabrikalarda, zincir marketlerde, veri merkezi gibi güvenlikli tesislerde, mağazalarda, otellerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Personel Yönetim Sistemi

Bu çalışan yönetim sistemi sayesinde, çalışanlarınızın işyerinize saat kaçta geldiğini öğrenin. Böylece Mesaiye geç gelen personeli belirleyin. Bununla birlikte personelin işten çıkış zamanını görün böylece erken iş bırakmaların önüne geçin. Personelin çalıştığı vardiyaları kontrol ederek çalışma aralıklarını öğrenin. Çalışan izinleri ve devamsızlıklarını takip edin. Bu sayede personel ücretlerini hesaplayın.

Çalışma Kanunları ve Yasalara Uygunluk

Çalışanların belirlediğiniz periyotlarda kaç saat çalıştıklarına bakın. Ayrıca verimli çalışıp çalışmadıkları hakkında fikir sahibi olun.
Belirlediğiniz çalışma zamanlarını ve mesaileri kontrol edin böylece kanun dışına çıkıp cezalara maruz kalmayın.

Çalışan Verileri Entegrasyonu

Personel devam kontrol sisteminden aldığınız verileri, finans ve insan kaynakları birimlerine aktarın. Böylece kısa zamanda tüm sistemlerinizle entegre edin.

Acil Durumlarda Personel Takibi

Yangın iş kazaları gibi personelin sağlığını ve hayatını tehdit eden olaylarda personel durumu anında öğren. Ayrıca deprem, su taşkını heyelan gibi doğal afetlerde çalışanların on anki yerlerini ve sayısına hakim olun. Bununla birlikte yapı içerisindeki personel bilgisine ulaşın. Özellikle acil durumlarda personel takibi ile kaza riski yüksek madencilik gibi sektörlerde bu bilgilerle birçok tehlikenin önüne geçin.

PDKS Personel Devam Kontrol Yazılımı

Yazılım teknolojilerini ve kanunları sürekli takip ederek güncellediğimiz personel takip kontrol yazılımızı bugün satın alın. Programımızı standart bilgisayarlarınıza ya da sunucunuza yükleyerek rahatlıkla online yada offline olarak kullanın. Bununla birlikte IOS ve Android sistemlerle de mobil olarak uzaktan yönetin. Ayrıca modüler yapısı sayesinde sektörünüz için ek özellikleri kolayca ekleyebiliriz. Web PDKS özellikleriyle bulut ortamında da çalışabilen programımızla ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş raporlar alın.

Üçüncü Taraf Yazılımlarla Entegrasyon

Personel takip sisteminizden aldığınız verileri farklı programları kullanarak raporlamak size büyük vakit kaybettiriyor. PDKS verilerini üçüncü taraf yazılımlarla entegrasyon özelliğimiz sayesinde kullandığınız mevcut programlarınızla eşzamanlı olarak çalıştırabilirsiniz. Böylece verilerin senkronizasyonunu sağlayın ve gereksiz iş yükünden kurtulun. Yazılımımızı özellikle Netsis, Logo gibi yaygın olarak kullanılan muhasebe programları ile birlikte çalıştırabilirsiniz.

PDKS Elektronik Sistemlerle Entegrasyon

Yapınızın ve çalışan personelinizin güvenliğini arttırmak için kullandığınız mevcut elektronik sistemlerle entegrasyon sağlıyoruz. Erişim kontrol sistemi çatısı altında kullandığınız turnikeler, geçiş kapıları, otomatik kapıları sistemimize entegre ediyoruz. Ayrıca güvenlik kamera sistemleri, yangın algılama sistemleri, hırsız alarmı, asansör gibi kritik sistemleri de birlikte çalıştırıyoruz. Ayrıca otopark sistemlerinizle entegre edip araç yoğunluğunu takip edebilirsiniz.