Konutlarda ve işyerlerinde, kapsamlı bina güvenliği için yangın sistemi çok önemlidir. Bu nedenle Emotekno olarak, yangın algılama ve söndürme sistemlerini en son teknolojiye uygun şekilde yapıyoruz. Ayrıca mevcut yangın sisteminizi yükseltmek için firmamızın gelişmiş bir yangın algılama sürecine katılın. Yangın kurulunu söndürme ekipmanları ve sistem bileşenlerini uzman personelimizle eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Yangın Algılama Sistemi

Konvansiyonel Yangın Alarmı

Normal ölçekli yapılarınızda yangın sistemini ekonomik çözelim.

Küçük ve orta ölçekli yapılarda en çok kullanılan sistemdir. Üstelik bu sistemimizin kullanımı ve montajı kolaydır. Aynı zamanda stabil çalışan bir yangın algılama yapısı için kullanıyoruz. Standart duman algılama sistemleri ve sirenlerle kullanıyoruz. Bu sayede maliyetleri düşürüyoruz.

Konvansiyonel Yangın Alarm Avantajları

  • Kolay kullanım ve hızlı montaj
  • Tüm donanımlarla uyumlu

BNC

Full HD

HDR

Konvansiyonel Yangın alarmı
Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemi

Adreslenebilir Yangın Alarm Sistemi

Yangın olan noktayı anında tespit edin.

Yangın veya gaz ikaz durumlarında alarmın geldiği noktayı anında belirleyin. Böylece çok fazla personelin bulunduğu büyük yapılarda alarmın geldiği noktaya anında müdahale edin. Ayrıca bu gelişmiş sistemle yangın söndürme sistemlerimizi de entegre edebiliriz.

Adreslenebilir Yangın Alarm Avantajları

  • Uzaktan izleyin.
  • Alarm noktasını belirleyin.
  • Ölçeklenebilir
  • Farklı donanımlarla entegre edin.

BNC

Full HD

HDR

Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

Yangın olan noktayı anında tespit edin.

Deneyimli ekiplerimizle, gazlı söndürme sistemlerini sorunsuz şekilde kuruyoruz. Üstelik oda bütünlük testini de yapıyoruz. Böylece mekanların tamamen hava geçirmez olduğundan emin oluyoruz. Özellikle oda bütünlüğü testi gerektiren veri merkezi gibi endüstriyel tesisler için gazlı söndürme sistemleri kuruyoruz. Bununla birlikte uygun yangın sistemleri tasarımı, kurulumu ve izlenmesi konusunda çözümler sağlıyoruz.

Avantajları

  • Uzaktan izleyin.
  • Alarm noktasını belirleyin.
  • Ölçeklenebilir
  • Farklı donanımlarla entegre edin.

BNC

Full HD

HDR

Yangın Söndürme Sistemi

En Gelişmiş Yangın Alarmları

Sertifikalı ve onaylı bir yangın alarmı sağlayıcısı olarak herhangi bir mülk veya işletme düzenine uygun ürünleri tedarik ediyoruz. Üstelik eksiksiz bir hassas mühendislik ürünü yangın alarmları yelpazesi sunuyoruz.

Tamamlanmış yangın alarm kurulumunuzun nasıl çalışacağını gösteriyoruz. Ayrıca sistem tasarımından, profesyonel saha risk değerlendirmesine ve CAD teknik çizimlerinden uçtan uca bir hizmet sunuyoruz.

En Gelişmiş Yangın Alarmları

Genellikle yüksek riskli tesislere, kundakçılık veya kablo kurcalama tehdidine karşı kablosuz çözümler sunuyoruz. Böylece boş mülklere kablosuz yangın algılama sistemleri de dahil olmak üzere tam proje yönetimi, devreye alma ve kurulum sunuyoruz.

Yangın alarmı sinyalizasyon seçeneklerimizle, daha büyük tesislerde, açık alanlarda, etkinlik alanlarında yükseltiyoruz. Özellikle sesli tahliye sistemlerini kullanıyoruz.

Kusursuz Yangın Teyit Sistemleri

Akıllı yangın doğrulama sistemlerimiz, mevcut veya yeni bir yangın alarmıyla entegre ediyoruz. Böylece bir alarmın gerçek olup olmadığını doğrulamak ve uyarının kaynağını belirlemek için kullanıyoruz. Ayrıca yüksek özellikli AI teknolojisi aracılığıyla kamera görüntülerini analiz ediyoruz.

Duman Algılama

Dumanın mevcut olduğu durumlarda, uzaktan görsel duman doğrulama kameralarımızı kullanıyoruz. Bu sayede, görüntüleri hemen izleme istasyonunuza ileterek, acil durum servislerini devreye sokuyoruz. Böylece su sprinkler sistemlerini ve diğer yangın söndürme kaynaklarını etkinleştirmek gibi yanıt protokollerini harekete geçiriyoruz.

Kusursuz Yangın Teyit Sistemleri

Yanlış alarm çağrıları, acil müdahale ekipleri üzerinde baskı oluşturarak maliyetli ve zaman alıcı olabilir. Yangın onay sistemimiz ile bir alarm tetikleyicisinin gerçek olup olmadığını doğruluyoruz.

Hızlı ve hedefe yönelik bir yanıt verilmesini sağlıyoruz. Böylece yangının doğasını ve konumunu kesin olarak belirliyoruz. Bu sayede önemli maddi hasar veya varlık kaybı olmaksızın yangını kontrol etmek ve söndürmek olasılığını arttırıyoruz.

En İyi Yangın Söndürme Tesisatları

Yangın söndürme sistemleri, yangını kontrol altına almak ve kontrol etmek için bir kalkan görevi görür. Böylece acil durum müdahalesi sağlanana veya yangını söndürmek için uygun şekilde eğitilmiş kişiler gelene kadar yangını durdurur.

Boş mülkler veya 7/24 kullanılmayan yerler yangının çıkmasından genellikle daha kötü etkilenir. Ayrıca fiziksel müdahale ederek feci hasara neden olabilirsiniz.

En İyi Yangın Söndürme Tesisatları

Bir yangın söndürme sistemi kurmak yapılar için çok önemli güvenlik tedbiridir. Tehlikeli veya yüksek değerli alanları (veri merkezleri veya depolama birimleri gibi) kapsamanızı sağlar.

yangın söndürme çözümlerimizden yararlanın. kritik alanlarda oksijeni azaltmak için inert bir gaz yayabiliriz. Bununla birlikte binanıza ve risk değerlendirme sürecinize göre seçilen sentetik ya da kimyasal maddeler aracılığıyla yangının ürettiği ısıyı emmesini sağlıyoruz.

Yangın Söndürme Uygulamaları

Doğru yangın söndürme tekniğini, ortama bağlı olarak seçiyoruz. Üstelik yangının yayılmasını önlemek için etkili bir yalıtım yapıyoruz. Seçeneklerimiz arasında basınçlı havalandırma, su sisleme, sentetik ve soy gaz sistemleri ve periyodik basınçlı kap testi bulunur.

Sızıntısız Oda Bütünlük Kontrolleri

Gazlara dayalı yangın söndürme çözümlerine sahip binaların yıllık olarak test edilmesini sağlıyoruz. Ayrıca alanın bir yangının yayılmasına izin vermeden yangına ne kadar dayanabileceğini ve bastırabileceğini analiz ediyoruz. Özellikle hava sızdırmazlığı testinin yanı sıra bir sürekli bakım sözleşmesi sağlamanızı öneriyoruz.

Daha fazla bilgi edin

Diğer hizmetlerimizi inceleyin: Emotekno Servis Hizmetleri
Source: Cambridge Datacenter