Yangın Sistemleri

İletişim
Nedir

Lider Yangın Sistemleri

Avantajlı – Verimli – Faydalı

Emotekno Seperator

İster alarmı yükseltmek için gelişmiş bir yangın algılama sürecine, ister bir yangının kontrolsüz hale gelmesini önlemek için su sisleme tesisatları gibi yangın söndürme ekipmanına ihtiyacınız olsun, kapsamlı bir yangın sistemi bina güvenliği için esastır.

Deneyimli ekiplerimiz, gaz söndürme sistemlerinin tamamen hava geçirmez bir alanda bulunduğundan emin olmak için oda bütünlüğü testi gerektiren endüstriyel tesisler de dahil olmak üzere çok çeşitli mülkler için uygun yangın sistemleri tasarımı, kurulumu ve izlenmesi konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Tüm Emotekno yangın sistemi hizmetleri, mümkün olan en yüksek performans standartlarına göre test edilmiş ve onaylanmıştır ve her zaman açık yangın kontrolü sağlamak için mevcut yangın kontrol çözümleriyle entegre olma veya 7/24 izleme ekleme fırsatını içerir.

  • Harika Yönlerini Öğren
Çözümlerimiz

En Gelişmiş Yangın Alarmları

Emotekno Seperator

Sertifikalı ve onaylı bir yangın alarmı sağlayıcısı olarak Emotekno, herhangi bir mülk veya işletme düzenine uygun, eksiksiz bir hassas mühendislik ürünü yangın alarmları yelpazesi sunar.

Tamamlanmış yangın alarm kurulumunuzun nasıl çalışacağını göstermek için sistem tasarımından, profesyonel saha risk değerlendirmesine ve CAD teknik çizimlerinden uçtan uca bir hizmet sunuyoruz.

Buradan, genellikle yüksek riskli tesislere veya kundakçılık veya kablo kurcalama tehdidinin kablosuz bir çözüme hükmettiği boş mülklere takılan kablosuz yangın algılama sistemleri de dahil olmak üzere tam proje yönetimi, devreye alma ve kurulum sunuyoruz.

Yangın alarmı sinyalizasyon seçenekleri, daha büyük tesislerde, açık alanlarda, etkinlik alanlarında veya ticari mülklerde uyarıyı yükseltmek için sesli tahliye özellikleri ve genel seslendirme sistemleri ile GPRS ve IP’yi içerir.

Kusursuz Yangın Teyit Sistemleri

Emotekno Seperator

Akıllı yangın doğrulama sistemleri, mevcut veya yeni bir yangın alarmıyla entegre olur ve bir alarmın gerçek olup olmadığını doğrulamak ve uyarının kaynağını belirlemek için yüksek özellikli AI teknolojisi aracılığıyla kamera görüntülerini analiz eder.

Dumanın mevcut olduğu durumlarda, Uzaktan Görsel Duman Doğrulama kameraları, görüntüleri hemen izleme istasyonunuza ileterek, acil durum servislerini devreye sokmak veya su sprinkler sistemlerini ve diğer yangın söndürme kaynaklarını etkinleştirmek gibi yanıt protokollerini harekete geçirir.

Yanlış alarm çağrıları, acil müdahale ekipleri üzerinde baskı oluşturarak maliyetli ve zaman alıcı olabilir. Bir yangın onay sistemi, bir alarm tetikleyicisinin gerçek olup olmadığını doğrulamak için sitenizi şahsen ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Yangının doğasının ve konumunun kesin olarak belirlenmesi, hızlı ve hedefe yönelik bir yanıt verilmesini sağlayarak, önemli maddi hasar veya varlık kaybı olmaksızın yangını kontrol etmek ve söndürmek için hızlı eylem olasılığını artırır.

Her kurulum, sertifikaya sahip eğitimli personel tarafından gerçekleştirilir ve binanıza ve önemli yangın risklerine göre uyarlanır.

En İyi Yangın Söndürme Tesisatları

Emotekno Seperator

Yangın söndürme sistemleri, yangını kontrol altına almak ve kontrol etmek için bir kalkan görevi görerek, acil durum müdahalesi sağlanana veya yangını söndürmek için uygun şekilde eğitilmiş bir kişi yerinde bulunana kadar yangını durdurur.

Boş mülkler veya 7/24 kullanılmayan siteler, alarm arasındaki süreden beri bir yangının çıkmasından genellikle daha kötü etkilenir ve fiziksel müdahale feci hasara neden olabilir.

Bir yangın söndürme sistemi kurmak, tehlikeli veya yüksek değerli alanları (veri merkezleri veya depolama birimleri gibi) kapsamanızı sağlar.

Sistemler ya oksijeni azaltmak için inert bir gaz yayar ya da binanıza ve risk değerlendirme sürecinize göre seçilen sentetik ya da kimyasal maddeler aracılığıyla yangının ürettiği ısıyı emer.

Doğru yangın söndürme tekniği, ortama bağlı olarak değişecek ve yangının yayılmasını önlemek için etkili bir yalıtım görevi görecektir. Seçenekler arasında basınçlı havalandırma, su sisleme, sentetik ve soy gaz sistemleri ve periyodik basınçlı kap testi bulunur.

Sızıntısız Oda Bütünlük Kontrolleri

Emotekno Seperator

Yukarıda tartışılan yangın söndürme sistemleri, gazlı söndürme tekniğinin en uygun çözüm olduğu durumlarda, her alanın tamamen sızdırmaz hale getirilmesini ve kapatılmasını gerektirir.

Oda bütünlüğü testi, herhangi bir yangının veya dumanın söndürme ekipmanının parametrelerinin ötesine geçemeyeceği konusunda size gönül rahatlığı sağlamak için dünya standartlarına göre yapılır.

Gazlara dayalı yangın söndürme çözümlerine sahip binaların yıllık olarak test edilmesini ve alanın bir yangına yayılmasına izin vermeden yangına ne kadar dayanabileceğini ve bastırabileceğini analiz etmek için hava sızdırmazlığı testinin yanı sıra bir sürekli bakım sözleşmesi sağlamasını öneriyoruz.

Daha fazla bilgi edin

Emotekno Seperator
Diğer hizmetlerimizi inceleyin: Emotekno Servis Hizmetleri
Source: Cambridge Datacenter

İlk olarak, sorusunun cevabı . Aynı zamanda, tanımı destekleyen ve cümleler. Bu nedenle, daha iyi anlaşılması için tanımı genişletiyoruz. Ama. Fakat. Alıntı: “girişte yazılması gerekenler buraya tanım” Lakin. Yalnız. Ancak. Üstelik. Oysa. Aynı zamanda. Bu nedenle. Böylelikle. Başka bir deyişle. Bundan dolayı. Bunun yanında. Bununla birlikte. İlk olarak. Son olarak. Bu yüzden. Hatta. Bundan böyle. Artık. ve Kısacası. ve Öncelikle. Özellikle. veya Çünkü. veya Aynı zamanda. Sonuç Kısacası. Sonuçta, cümle. Bu nedenle. Aynı zamanda. Lakin. Ancak.  Oysa. Aynı zamanda.  Böylelikle.  Bundan dolayı.  Bununla birlikte. Son olarak.  Hatta. Bunun yanında. İlk olarak. Son olarak. Bundan böyle.

Daha fazlasını bul

Emotekno Seperator
  • Yangın sistemi yangını nasıl algılar?